Hellaw dears and Happy New Year!

Știu, am lipsit ceva vreme de aici, dar am o explicație pentru asta.

De ce EU și nu NOI? Well, that`s the news.

Momentan voi fi doar eu aici și, cu siguranță, aceeași mână de prieteni care au sărit mereu în ajutor oricând a fost nevoie.

2024 e anul schimbărilor, huh?!

La noi schimbările s-au simțit încă din 2023, iar în noul an am pășit deja reconfigurați și în căutarea unei formule noi prin care să mergem mai departe. Dar de data asta separat.

Sună deja ca o dramă pseudo-romantică, dar nu e chiar așa:)) Hai să vă povestesc exact despre ce este vorba.

Andy - sursa ideii și creativității #precious de care v-ați bucurat până acum, a luat decizia de a-și crea singur povestea lui în continuare (cu siguranță vă veți îndrăgosti de lucrările lui care urmează să iasă la lumina zilei).

From now on, voi rămâne eu aici. Dar va urma o perioadă de reinventare.

După cum știți deja (sau aflați chiar acum), echipa noastră era formată din eu (omul comunicării, administrării și finisării produselor când exista nevoia) și Andy (omul creației, producției și răbdării - I mean muuuultă răbdare). And you got it right, nu avem Andy - nu avem producție:)A sunat înfricoșător pentru mine la inceput: Ce mă fac singură dacă habar n-am cum fucționează CNC-ul sau cum se proiectează piesele? De unde scot produsele sau ideile pentru noi concepte? Cum mă descurc cu un job full time, procese întregi de învățat și eventuale comenzi + multe alte întrebări care nu se mai terminau.

De câteva ori am zis că gata, n-are niciun sens, n-o să mă descurc, sunt prea multe de gestionat, oricum nu suntem profitabili, închidem tot și duc și eu o viață liniștită, mergând la job și bucurându-mă de puțin timp liber în care fac ce-mi place. Doar că mie de 3 ani încoace a început să-mi placă cam mult ce facem la Precious. Deși n-a fost deloc ușor, a fost mereu locul unde timpul se oprea în loc și lucrurile căpătau un sens. A fost de la început locul în care puteam face ceva mai mare decât mine, mai mare decât noi. Proiectul prin care puteam cu adevărat avea un impact în comunitatea din care facem parte…și dincolo de limitele ei.

Așadar, povestea Precious Circuit continuă. În ce format și cu ce tipuri de produse? Vă povestesc în curând, așa că stay tuned!Acum, despre partea de după cortină (adică chestii boring administrative - care nu se văd, dar fără ele n-ar funcționa niciun haos:)).

Ce se va întâmpla în următoarele luni cu Precious Circuit:

  • vom avea disponibile doar produsele de pe stoc (care nu sunt multe, așa că, dacă rezonați cu vreuna dintre piese, bucurați-vă de ele cât încă se mai poate, pentru că nu știu dacă vor mai reveni);
  • voi lucra la o colecție nouă de produse;
  • voi dezvolta partea de website și comunicarea în online (astfel încât să pot fi mai aproape de voi și să transmit mesajul #precious cât mai eficent și autentic posibil);
  • și, încă ceva la care începusem să lucrăm de anul trecut cu Andy, dar a rămas în pending - va urma un UPGRADE a tot ce înseamnă identitatea vizuală Precious Circuit - inclusiv numele (timp și un graphic designer bun să fie, că se fac toate:))
So, that’s it.

For now.

Rămâneți aproape (tare m-aș bucura să văd gândurile și reacțiile voastre în comentarii, pentru care vă mulțumesc din suflet în avans)!

Îmbrățișări calde,
Dana.

Hellaw dears and Happy New Year!

Știu, am lipsit ceva vreme de aici, dar am o explicație pentru asta.

De ce EU și nu NOI? Well, that`s the news.

Momentan voi fi doar eu aici și, cu siguranță, aceeași mână de prieteni care au sărit mereu în ajutor oricând a fost nevoie.

2024 e anul schimbărilor, huh?!

La noi schimbările s-au simțit încă din 2023, iar în noul an am pășit deja reconfigurați și în căutarea unei formule noi prin care să mergem mai departe. Dar de data asta separat.

Sună deja ca o dramă pseudo-romantică, dar nu e chiar așa:)) Hai să vă povestesc exact despre ce este vorba.

Andy - sursa ideii și creativității #precious de care v-ați bucurat până acum, a luat decizia de a-și crea singur povestea lui în continuare (cu siguranță vă veți îndrăgosti de lucrările lui care urmează să iasă la lumina zilei).

From now on, voi rămâne eu aici. Dar va urma o perioadă de reinventare.

După cum știți deja (sau aflați chiar acum), echipa noastră era formată din eu (omul comunicării, administrării și finisării produselor când exista nevoia) și Andy (omul creației, producției și răbdării - I mean muuuultă răbdare). And you got it right, nu avem Andy - nu avem producție:)A sunat înfricoșător pentru mine la inceput: Ce mă fac singură dacă habar n-am cum fucționează CNC-ul sau cum se proiectează piesele? De unde scot produsele sau ideile pentru noi concepte? Cum mă descurc cu un job full time, procese întregi de învățat și eventuale comenzi + multe alte întrebări care nu se mai terminau.

De câteva ori am zis că gata, n-are niciun sens, n-o să mă descurc, sunt prea multe de gestionat, oricum nu suntem profitabili, închidem tot și duc și eu o viață liniștită, mergând la job și bucurându-mă de puțin timp liber în care fac ce-mi place. Doar că mie de 3 ani încoace a început să-mi placă cam mult ce facem la Precious. Deși n-a fost deloc ușor, a fost mereu locul unde timpul se oprea în loc și lucrurile căpătau un sens. A fost de la început locul în care puteam face ceva mai mare decât mine, mai mare decât noi. Proiectul prin care puteam cu adevărat avea un impact în comunitatea din care facem parte…și dincolo de limitele ei.

Așadar, povestea Precious Circuit continuă. În ce format și cu ce tipuri de produse? Vă povestesc în curând, așa că stay tuned!Acum, despre partea de după cortină (adică chestii boring administrative - care nu se văd, dar fără ele n-ar funcționa niciun haos:)).

Ce se va întâmpla în următoarele luni cu Precious Circuit:

  • vom avea disponibile doar produsele de pe stoc (care nu sunt multe, așa că, dacă rezonați cu vreuna dintre piese, bucurați-vă de ele cât încă se mai poate, pentru că nu știu dacă vor mai reveni);
  • voi lucra la o colecție nouă de produse;
  • voi dezvolta partea de website și comunicarea în online (astfel încât să pot fi mai aproape de voi și să transmit mesajul #precious cât mai eficent și autentic posibil);
  • și, încă ceva la care începusem să lucrăm de anul trecut cu Andy, dar a rămas în pending - va urma un UPGRADE a tot ce înseamnă identitatea vizuală Precious Circuit - inclusiv numele (timp și un graphic designer bun să fie, că se fac toate:))
So, that’s it.

For now.

Rămâneți aproape (tare m-aș bucura să văd gândurile și reacțiile voastre în comentarii, pentru care vă mulțumesc din suflet în avans)!

Îmbrățișări calde,
Dana.

Dana Rusu

Leave a comment