La dracu dragilor si La multi ani!

Știu, am lipsit ceva vreme de aici, dar am o explicație pentru asta.

De ce EU și nu NOI? Ei bine, asta e vestea.

Momentan voi fi doar eu aici și, cu siguranță, aceeași mână de prieteni care au sărit mereu în ajutor oricând a fost nevoie.

2024 e anullor, huh?!

La noi schimbările s-au simțit încă din 2023, iar în noul an am pășit deja reconfigurați și în căutarea unei formule noi prin care să mergem mai departe. Dar de data asta separat.

Sună deja ca o dramă pseudo-romantică, dar nu e chiar așa:)) Hai să vă povestesc exact despre ce este vorba.

Andy - sursa ideii și creativitatea #precious de v-ați bucurat până acum, a luat decizia de a-și crea singura povestea lui în continuare (cu siguranță vă veți îndrăgosti de lucrările lui care urmează să iasă la lumina zilei).

De acum încolo, voi rămâne eu aici. Dar va urma o munca de reinventare.

După cum știți deja (sau aflați chiar acum), echipa noastră era formată din eu (omul comunicării, administrării și finisării produselor când există nevoia) și Andy (omul creației, producției și răbdării - I mean muuuultă răbdare). Și ai înțeles bine, nu avem Andy - nu avem producție:)A sunat înfricoșător pentru mine la început: Ce mă fac singură dacă nu-i fucționează CNC-ul sau cum se proiectează piese? De unde scot produse sau idei pentru noi concept? Cum mă descurc cu un job full time, procese întregi de învățare și eventuale comenzi + multe alte întrebări care nu se mai termină.

De câteva ori am zis că gata, n-are niciun sens, nu să mă descurc, sunt prea multe de gestionat, oricum nu suntem profitabili, închidem tot și duc și eu o viață liniștită, mergând la job și bucurându-mă de puțin timp. liber în care fac ce-mi place. Doar că mie de 3 ani încoace la început să-mi placă cam mult ce facem la Precious. Deși na fost deloc ușor, a fost mereu locul unde timpul se oprea în loc și lucrurile căpătau un sens. A fost de la început locul în care puteam face ceva mai mare decât mine, mai mare decât noi. Proiectul prin care puteam cu adevărat avea un impact în comunitatea din care facem parte…și dincolo de limitele ei.

Așadar, povestea Precious Circuit continuă. În ce format și cu aceste tipuri de produse? Vă povestesc în curând, așa că stay tuned!Acum, despre partea de după cortină (adică chestii boring administrative - care nu se văd, dar fără ele n-ar funcționa niciun haos:)).

Ce va întâmpla în următoarea luni cu Precious Circuit:

  • vom avea disponibile doar produse de pe stoc (care nu sunt multe, așa că, dacă rezonați cu vreuna dintre piese, bucurați-vă de ele câte încă se mai poate, pentru că nu știu dacă vor mai reveni);
  • voi lucra la o colecție nouă de produse;
  • voi dezvolta partea de website și comunicarea în online
  • și, încă ceva la care începusem să lucrăm de anul trecut cu Andy, dar a rămas în pending - va urma un UPGRADE a tot ce înseamnă identitatea vizuală Precious Circuit - inclusiv numele (timp și un graphic designer bun să fie, că se face toate :))
Deci asta este.

Pentru acum.

Rămâneți aproape (tare m-aș bucura să văd gândurile și reacțiile voastre în comentarii, pentru care vă mulțumesc din suflet în avans)!

Îmbrățișări calde,
Dana.

La dracu dragilor si La multi ani!

Știu, am lipsit ceva vreme de aici, dar am o explicație pentru asta.

De ce EU și nu NOI? Ei bine, asta e vestea.

Momentan voi fi doar eu aici și, cu siguranță, aceeași mână de prieteni care au sărit mereu în ajutor oricând a fost nevoie.

2024 e anullor, huh?!

La noi schimbările s-au simțit încă din 2023, iar în noul an am pășit deja reconfigurați și în căutarea unei formule noi prin care să mergem mai departe. Dar de data asta separat.

Sună deja ca o dramă pseudo-romantică, dar nu e chiar așa:)) Hai să vă povestesc exact despre ce este vorba.

Andy - sursa ideii și creativitatea #precious de v-ați bucurat până acum, a luat decizia de a-și crea singura povestea lui în continuare (cu siguranță vă veți îndrăgosti de lucrările lui care urmează să iasă la lumina zilei).

De acum încolo, voi rămâne eu aici. Dar va urma o munca de reinventare.

După cum știți deja (sau aflați chiar acum), echipa noastră era formată din eu (omul comunicării, administrării și finisării produselor când există nevoia) și Andy (omul creației, producției și răbdării - I mean muuuultă răbdare). Și ai înțeles bine, nu avem Andy - nu avem producție:)A sunat înfricoșător pentru mine la început: Ce mă fac singură dacă nu-i fucționează CNC-ul sau cum se proiectează piese? De unde scot produse sau idei pentru noi concept? Cum mă descurc cu un job full time, procese întregi de învățare și eventuale comenzi + multe alte întrebări care nu se mai termină.

De câteva ori am zis că gata, n-are niciun sens, nu să mă descurc, sunt prea multe de gestionat, oricum nu suntem profitabili, închidem tot și duc și eu o viață liniștită, mergând la job și bucurându-mă de puțin timp. liber în care fac ce-mi place. Doar că mie de 3 ani încoace la început să-mi placă cam mult ce facem la Precious. Deși na fost deloc ușor, a fost mereu locul unde timpul se oprea în loc și lucrurile căpătau un sens. A fost de la început locul în care puteam face ceva mai mare decât mine, mai mare decât noi. Proiectul prin care puteam cu adevărat avea un impact în comunitatea din care facem parte…și dincolo de limitele ei.

Așadar, povestea Precious Circuit continuă. În ce format și cu aceste tipuri de produse? Vă povestesc în curând, așa că stay tuned!Acum, despre partea de după cortină (adică chestii boring administrative - care nu se văd, dar fără ele n-ar funcționa niciun haos:)).

Ce va întâmpla în următoarea luni cu Precious Circuit:

  • vom avea disponibile doar produse de pe stoc (care nu sunt multe, așa că, dacă rezonați cu vreuna dintre piese, bucurați-vă de ele câte încă se mai poate, pentru că nu știu dacă vor mai reveni);
  • voi lucra la o colecție nouă de produse;
  • voi dezvolta partea de website și comunicarea în online
  • și, încă ceva la care începusem să lucrăm de anul trecut cu Andy, dar a rămas în pending - va urma un UPGRADE a tot ce înseamnă identitatea vizuală Precious Circuit - inclusiv numele (timp și un graphic designer bun să fie, că se face toate :))
Deci asta este.

Pentru acum.

Rămâneți aproape (tare m-aș bucura să văd gândurile și reacțiile voastre în comentarii, pentru care vă mulțumesc din suflet în avans)!

Îmbrățișări calde,
Dana.

Dana Rusu

Lasa un comentariu